Yeni Gelenler

Konu: Site Kuralları 69259 Okunma

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Site Kuralları
« : 18 Haziran 2011, 12:42:51 »
Üyelikler:

1. Yapılan üyelik başvuruları kişiye özeldir. Başka kişilere herhangi bir sebepten dolayı devredilemez, farklı takma isimler ile birden fazla üyelik oluşturulamaz. Sistemimiz birden fazla açılan hesapları algılamaktadır bu nedenle aynı internet hattı üzerinden başka bir kişinin kullanması için açılan hesapları bize bildirirseniz sorun yaşamamış olursunuz. Kullanıcıların seçecekleri isimler(nick) küfür, argo kelimeler içeremez yada mail adresinden oluşamaz.

2. Foruma kaydolduğunuz kullanıcı adları 1 defaya mahsus değiştirilebilmektedir ancak bundan yararlanabilmek için üyeliğiniz 1 yıldan eski olmalıdır.

3. Forumdan hesap silme işlemi yapılmaz. Üye olduğunuz anda hesabınızın silinemeyeceğini kabul etmiş olursunuz.

4. Forumda yazılan mesajlardan yazarı sorumludur ve bu mesajlar NFSTR.com çalışanlarının düşüncelerini ifade etmez. Kullanıcılara ait IP'ler sistemde loglanır; gerekli durumlarda ilgili yasal mercilere verilebilir.

5. İmzalara ve foruma gönderdiğiniz mesajlara başka bir sitenin reklamı eklenemez.

6. Forum profilinde bulunan avatarınız, imzanız veya diğer bilgileriniz "Herhangi bir gruba veya kişiye hakaret" içerdiği takdirde yöneticiler tarafından kaldırılır ve cezalandırma yapılır.

Forum Kullanımı:

1. Forum dili Türkçe'dir. Kullanıcılar anlaşılır ve düzgün bir dil ile foruma yazmakla sorumludurlar. Özellikle "irc" Türkçesi ile gönderilen mesajlar hoş karşılanmamaktadır.

2. Foruma T.C. yasalarına ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar gönderilemez. Hack, crack, warez, mp3 isteği içeren mesajlar; illegal link, içerik ve yazı yollanamaz. Ayrıca paylaşılan müzikler video halindeyse de sanatçının resmi sayfası üzerinden yüklenmiş olması gerekmektedir.

3. Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir.

4. Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Kullanıcıların birbirine karşı kişisel saldırılar yapmalarına izin verilemez.

5. Aynı konu ile ilgili çok sayida mesaj gönderilmesi, forumu sohbet ortamına dönüştürecek mesajların eklenmesi ya da bozuk bir Türkçe ile mesaj yazılması, bu mesajların neden belirtilmeksizin silinmesine sebep olur.

6. Forumda herhangi bir konu içinde ard arda mesaj göndermek(flood) yasaktır. Bu mesajlar uyarılmaksızın silinecektir.

7. Forumda açılan konularda, başlıkların kesinlikle konu ile alakalı olması gerekmektedir, uyarı yapıldıktan sonra düzeltimezse silinir.

8. Forumda paylaşılacak resim ve videoların sadece görselleri paylaşılarak konu açılması yasaktır, bir iki cümleylede olsa konu hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir, aksi halde konular neden belirtmeksizin kilitlenip silinebilir.

9. Forumda sadece smiley kullanarak ile konu açmak, yorum yapmak ve haddinden fazla smiley kullanmak yasaktır.

10. Konu açarken veya yorum gönderirken tamamı büyük harflerle ileti yazmak bağırmak anlamına gelir. Uyarı yapıldıktan sonra düzeltimezse silinir.

11. Konu açarken, yorum gönderirken, herhangi bir anlam taşımayan iletiler uyarı yapılmadan silinecektir.

12. Forumdan indirdiğiniz herhangi bir dosyanın bozuk çıkması, size zarar vermesi halinden kesinlikle NFSTR.com yönetimi sorumlu değildir.

13. NFS Puanı; NFS ile ilgili konulara verilir. NFS Dışı konular için NFS Puanı veren ve isteyen üyeler uyarılır. Davranış devam ederse cezalandırılır.

14. Elinizde bulunan ve satmak istediğiniz bir ürünün satışını, forum üzerinden yapamazsınız.

15. Forumda müzik veya müzik videolarını paylaşamazsınız. Need for Speed veya Oyun videolarında kullanımının bir sakıncası yoktur.

16. Forum içindeki konularda emek verilen şeyler için şevk ve kalp kırıcı yorumlar gönderemezsiniz. Bu tarz mesajlar kesinlikle silinir ve devamında cezai işlem uygulanır.

17. Konu onayı gerektiren bölümlerde konu açan ve konusu onaylanmadığında alakasız bölümlere konu açan kişilere cezai işlem uygulanır. Bu sebepten yönetime mesaj gönderenlere de daha ağır cezalar verilir.

18. Seslen bölümünden yardım isteği, konu linki veya video gönderenlerin mesajları silinir, mesajının silinmesi ile ilgili yönetime mesaj atılması ve/veya bu tarz mesajların devamı halinde cezai işlem uygulanır.

19. Adf.ly tarzı reklam sitelerini kullanarak link vermek yasaktır.

20. Başkasına ait kredi kartı, telefonu veya paypal hesabı gibi ödeme materyallerini kullanarak herhangi bir şey satın aldırma veya para karşılığında bu materyaller ile başkasına herhangi bir şey satın alma amacıyla açılan konular silinir. Konuların devamı halinde üyeye ceza verilir.


Seslen Bölümü:

1. Seslen bölümünde herhangi bir konu ile ilgili yardım istemek yasaktır. Yardım almak için forumda ilgili bölüme konu açınız.

2. Seslen bölümünde konunuza baktırma amaçlı yazı yazamazsınız. "Konuma bakarmısınız, modifiye resimleri paylaştım yorum yaparmısınız" tarzındaki gönderiler silinecektir.

3. Seslen bölümünde video linki göndermek yasaktır.

4. Seslen bölümünde üst üste mesaj göndermek ve seslen bölümünü gereksiz yere meşgul etmek yasaktır.

5. "Oyundayım ekle", "Mekandayım ekle", "Apex-eu mesaj gönder" tarzı mesajlar göndermek yasaktır.

6. Oyunlarda oluşan teknik arızalar ile ilgili sorular yöneltmeyiniz. Biz teknik arızaları çözen bir kurum değiliz. Resmi NFS sitesinden bildirilen arızaları forumda konu olarak açmaktayız.


NFS World Hakkında:

1. NFS World'de rekabeti önleyecek oyuncuların ilerleyişini adaletsiz bir şekilde etkileyecek materyallerin paylaşımı kesinlikle yasaktır.

2. EA tarafından açıkça yetkilendirilmedikçe, açık artırma sitelerinin kullanımı dahil, EA hesabınızı veya EA Hizmetlerine, İçeriğe veya Yetkilere olan herhangi bir kişisel erişiminizi satamaz, satın alamaz, ticaretini yapamaz ya da devredemezsiniz.

3. Her oyun kapanışında veya açılışında foruma konu açmayınız. Oyun kapandığında anlayınki bir bakım veya hata söz konusudur. Resmi NFS sitesi tarafından bildirilen bakım ve hatalar forumdan bildirilmektedir.

4. Direkt olarak" Şu kadar "Oyun İçi Param" var ne alayım?" tarzında içeriğinde araç veya parça gibi seçenek bulunmadan açılan konular silinecektir. Ancak "Şu kadar Oyun İçi Param var, şu arabayı mı yoksa şunu mu alsam?" tarzındaki hedef/amaç belirten konulara bir işlem uygulanmayacaktır.


NFS World Takımları İle İlgili:

1. Takımınızın etkinlik görüntülerini içeren fotoğraf veya videoları forumda yayınlayabilirsiniz.

2. Bu paylaşımlar sırasında takımlar arasında doğacak tartışmalar sonucunda tartışma çıkaran ve tartışmaya katılan kişiler cezalandırılacaktır.

Autolog Sistemi Mevcut Olan Oyunlar İle İlgili (2010'dan sonra çıkanlar):

1. Skorlarınızı, derecelerinizi arkadaşlarınızla ve tüm dünya ile karşılaştırmanıza yarayan Autolog sisteminin mevcut olduğu oyunlarla ilgili adaleti bozacak yazılımların paylaşılması yasaktır. Nitro, puan, skill, kilit kaldırma hileleri gibi tüm hileler yasaktır. Cam hack gibi diğer oyuncuları etkilemeyen yazılımların paylaşılması yasak değildir.

2. Uyarılara rağmen bu tarz yazılımları paylaşanlar/isteyenler cezalandırılacaklardır.

İmza Kuralları:

1) İmzada Metin Kuralları.
*7 satır üstü imza yazılması (7 satıra imzanızda kullandığınız boşluklar dahildir.)
*Dini, siyasi veya ahlaka aykırı kelime kullanmak veya ima etmek

2) İmzada Resim Kuralları
*İmzanızda sadece bir resim kullanabilirsiniz.
*yüksekliği 150 pixel genişliği 725 pixeli geçmemelidir.

3) İmzada Video Kullanımı
*İmzalarda video kullanımı yasaktır.


Yukarıdaki kurallara uymayan üyelerin imzalarını haber etmeksizin silinecektir.


Forumda kurallara aykırı gördüğünüz herhangi bir mesaj veya konu olduğunda "Mesajı yöneticiye rapor et" butonuna tıklayarak şikayet edebilirsiniz.

Foruma üye olan herkes, bu anlaşmayı kabul etmiş sayılır. NFSTR.com yöneticileri, anlaşma kurallarını değiştirme ve bunu bildirme hakkını saklı tutar.
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2019, 14:19:43 Gönderen: Victor »Ynt: Forum Kuralları
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2012, 16:56:36 »
24 Haziran 2012 - NFS World Takımları ile ilgili kurallar eklenmiştir.

Ynt: Forum Kuralları
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2012, 22:42:25 »
24 Ağustos 2012 - Üyelikler- 6. Maddesi "14 Yaşından küçük olanların üye olması yasaktır." olarak değiştirilmiştir. Artık siteye üye olabilme yaşı, liseye başlama yaşı olan 14'dür. Eğer üyenin 14 yaşından küçük olduğu bir süre farkedilmezse, üyenin davranışlarına göre bizim kanaatimizce siteden uzaklaştırma cezası verilmeyebilir.

Ynt: Forum Kuralları
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2012, 23:23:01 »
17 Ekim 2012 - 23:21:53 tarihi itibari ile kurallar güncellenmiştir.

Ynt: Forum Kuralları
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2012, 21:06:13 »
17 Kasım 2012 - 21:04:46 tarihi itibari ile kurallar güncellenmiştir.

Ynt: Forum Kuralları
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2013, 18:36:56 »
22 Haziran 2013 18:36:56 tarihinde NFS World Hakkında - 1. madde güncellenmiştir.

Ynt: Forum Kuralları
« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2014, 11:08:35 »
İmza bölümü güncellendi.

İmzalarınızdaki karakter sınırı : 800 Karakter
İmzada izin verilen satır sayısı : 7 Satır
İmzada kullanılan resmin genişliği : 725 Piksel
İmzada kullanılan resmin yüksekliği : 150 Piksel

olarak ayarlandı.

Ynt: Site Kuralları
« Yanıtla #7 : 26 Ocak 2014, 18:39:50 »
26 Ocak 2014 Tarihi itibariyle bir takım güncelleştirmeler yapılmıştır.

Need for Speed Turkish Community Leader | 00001100
NFS Point: 1548
    Profili GörüntüleNFSTR.com
Ynt: Site Kuralları
« Yanıtla #8 : 02 Ağustos 2019, 14:19:05 »
02 Temmuz 2019 Kural Yenilemesi Detayları;

- NFS World Hakkındaki 1.,2. ve 4. kurallar yenilenmiştir.
- Forum Kullanımı bölümüne 20. Madde eklenmiştir.


 

Yukarı Git
Aşağı Git
Sosyal NFSTR Instagram'da! NFSTR Facebook'ta! NFSTR Facebook'ta! NFSTR Twitter'da! NFSTR Youtube'da

Forumdan Son Mesajlar

NFS: HEAT | Kariyer Bitirme Serisi - Bölüm #3 Gönderen: Victor
[Dün, 17:39:23]


NFS Carbon için Redux Mod! Gönderen: ÇAKIR
[Dün, 15:46:18]


NFS: HEAT | Kariyer Bitirme Serisi - Bölüm #2 Gönderen: Kadir_Araz
[Dün, 14:14:00]


NFS: HEAT | Kariyer Bitirme Serisi - Bölüm #1 Gönderen: Kadir_Araz
[Dün, 14:10:14]


NFSTR.com NFS World Buluşma ve Toplanma Alanı (Soapbox Race World) Gönderen: Gökhan Güleç
[Dün, 03:58:54]


Yine Yeniden! Steam Sonbahar İndirimleri Need for Speed'e Yaradı! Gönderen: Gökhan Güleç
[26 Kasım 2020, 21:17:59]


Origin | Steam | Epic | Ubisoft Connect | PSN | Live ID | Hesaplarınız Gönderen: MeTaL 0-1
[26 Kasım 2020, 19:42:10]


NFS World (SoapBox RW) - Nasıl İndirilir ve Kurulum Gönderen: ÇAKIR
[26 Kasım 2020, 15:52:08]


NFS World (SoapBox RW) - Sürücü Adları Gönderen: GCreator
[26 Kasım 2020, 15:32:42]


NFSTR L1v3 - Kariyer Bitirmeleri Serisi Başlıyor! Gönderen: Victor
[26 Kasım 2020, 14:18:13]


Üstteki Üyeyi Görünce Aklına Gelen İlk Şey Nedir ? Gönderen: Birkan Ertuna
[23 Kasım 2020, 22:01:55]


Save yüklüyorum ama hata alıyorum Gönderen: vinnielys_eren
[23 Kasım 2020, 20:15:16]


Menüde oyun donmaz iken Arabayı sürmeye başlayınca Oyun donup kalıyor Gönderen: EFE1903111
[23 Kasım 2020, 10:29:49]


Belirli Need for Speed Oyunlarında %95'e Varan İndirimleri Kaçırmayın! Gönderen: MINATONAMIKAZE
[23 Kasım 2020, 02:29:27]


Nfs most wanted 2 multiplayer Gönderen: Victor
[23 Kasım 2020, 02:16:17]


FRSS//Rockport Palmont Route//2:59.96 Gönderen: MINATONAMIKAZE
[23 Kasım 2020, 01:45:02]


NFS Underground 2 - Olympic Imports - 6 Yeni Araba! - v1.0.0.401 (BETA) Gönderen: Victor
[22 Kasım 2020, 21:59:49]


NFS World / Çoklu Modifiyeler Gönderen: MINATONAMIKAZE
[22 Kasım 2020, 00:59:17]


Nissan Skyline R34 GT-R " Rei Kon " Gönderen: vinnielys_eren
[22 Kasım 2020, 00:14:22]


Yıllar sonra tekrar merhabalar, özlemişiz buraları. Gönderen: Birkan Ertuna
[21 Kasım 2020, 18:03:07]


NFS World | FR Sparkserver | Retro Racers Güncellemesi Gönderen: vinnielys_eren
[21 Kasım 2020, 13:50:04]


Yeni Need for Speed'de Görmek İstediğiniz Araçlar Neler? Gönderen: serhatyilmaz
[19 Kasım 2020, 09:22:55]


İkonik bazı Nfs araçlarının modifiyeleri Gönderen: Victor
[16 Kasım 2020, 13:16:52]


FRSS|Serbest Gezintiden Kareler Gönderen: Victor
[16 Kasım 2020, 13:14:05]


NFS Payback Açılmıyor Gönderen: YOBSqq
[16 Kasım 2020, 13:09:15]


Need For Speed Underground Geçemediğim Yarışlarda ne yapabilirim Gönderen: ulutanbeyaz
[15 Kasım 2020, 21:14:10]


NFS Most Wanted Redux Mod Yenilendi! Gönderen: vinnielys_eren
[15 Kasım 2020, 14:57:34]


Nfs World indirme hatası (Çözüldü) Gönderen: VoRTeX
[14 Kasım 2020, 20:00:42]


NFS World | FR Sparkserver | Ekonomik ve İlerleyiş Güncellemesi Gönderen: Gökhan Güleç
[14 Kasım 2020, 19:21:06]


NFS Underground 2 | Dyno Ayarları Gönderen: vinnielys_eren
[13 Kasım 2020, 21:50:55]