Haberler

Konu: NFS World | FR Sparkserver | Ekonomik ve İlerleyiş Güncellemesi 187 Okunma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.NFS WORLD | SPARKSERVER EKONOMİ-İLERLEYİŞ GÜNCELLEMESİ

Dün Türkiye saatiyle 11’de başlayıp 17’de biten büyük güncelleme ile sunucuda bazı yenilikler ve düzenlemeler yapılmıştır. Bunlardan bazıları şunlardır.


YENİ SİSTEM ÇEKİRDEĞİ

Sunucuya yapılan güncelleme ile SBRW’ün en son sürümüne entegre olacak şekilde ayarlandı. Bu değişiklik ile birlikte sürücünüzde hiçbir değişikliğe veya eksikliğe uğramadan aktarıldı. Bununla birlikte gelen yenilikler de aşağıdaki gibidir.

•   Kart Paketleri artık kullanılabilir hale getirildi ve FRSS havasında değişiklikler yapıldı.
•   Yarış sonrası kartlardan Cash Jackpot’lar çıkabilir hale geldi.
•   Vinil Katalogları yeniden düzenlendi ve her vinil ait olması gereken kataloğa yerleştirildi.
•   Power-Ups sınırlaması kaldırıldı.
•   Bitirdiğiniz parkuru tekrar oynayabilmek için “Yeniden Yarış” butonu eklendi. Böylece otomatik olarak o yarışın lobisine geri dönebilirsiniz.
•   Oyun deneyimlerinizi sorunsuz olarak devam ettirebilmek için optimizasyon ayarlaması yapıldı.
•   Sunucu Ekonomisi ve İlerleyişi yeniden ayarlandı.

Bunları detaylı olarak açıklamak için aşağıdaki metni okuyabilirsiniz.


EKONOMİ VE İLERLEYİŞ DÜZENLEMESİ
Sunucu ekonomisi ve Rep puanları elden geçirildi ve daha orantılı hale getirildi. Fakat yarış sonrası verilen Para miktarlarında değişiklik yapılmadı. Bu değişikliklerden bazıları şunlardır.


SEVİYE GEREKSİNİMLERİ 40. SEVİYEYE YÜKSELTİLMESİ
Birkaç yarışta tek haneli sayılardan 20, 30 hatta 40. Seviyeye yükselebildiğiniz yükselmeler tekrar düzenlenerek daha mantıklı bir hale getirildi. Bunun dışında her şey alıştığınız gibi aynıdır.


SEVİYE ARTTIKÇA PARKURLARIN AÇILMASI
Ayarlama yapılmadan önce oyunun başlarındaki oldukça ödüllendirici parkurlar sayesinde daha hızlı yükselebiliyordunuz. Yapılan ayarlamalar ile ilk seviyelerde kısa parkurlarda yarışırken, seviye arttıkça daha uzun ve daha büyük ödüllerin verildiği pistlerde yarışabileceksiniz. 35. Seviyeye vardığınızda son parkurların (Le Mans, World Loop, World Loop TE gibi) kilidi açılacak ve bütün parkurlar açık bir şekilde karşınıza çıkacaktır.


SEVİYE SINIRININ KALDIRILMASI
Sparkserver ile birlikte diğer sunucularda da var olan seviye sınırları, yapılan son güncelleme ile kaldırıldı. Öğeleri alırken sizi alıkoyacak tek şey paranız olacaktır.


BAŞARI ÖDÜLLERİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI
Bir neon ile ödüllendirilmek için sınıfla sınırlı bir dizi etkinlikler yapmak yerine bu başarılara gerçek bir anlam vermek, yeni gelenlere erken seviye ilerlemelerine yardımcı olmak için her satış sonrası ödülü, Kart ya da para ödülleriyle değiştirildi.
Nakit ödülleri, FRSS'nin para akışına uyacak şekilde ayarlandı. Bu nedenle 20k almak yerine bazı başarılardan 500k, 1m, 5m ve hatta 50m alacaksınız.
Araba paketleri de daha çok kullanılır ve nihai ödüllerin yerini aldılar.
Bazı düşük beceri başarıları sizlere yeni arabalar veriyor. Başarımın türüne göre sizlere o türe göre araba veriyor. Hazine avı ile ilgiliyse “Hazine Avı” Edition, Kaçış ile ilgili başarılara “Juggernaut” Edition gibi araba ödülü alabiliyorsunuz.
Hepsinden önemlisi, 2 yepyeni başarı eklendi: Çok oyunculuda arka arkaya kazanmanızı gerektiren “Hot Streak” ve “Drag Streak” başarımları bulunmaktadır. Bu başarımlardan da özel arabalara sahip olabilirsiniz.


YARIŞ DÜŞÜRMELERİ İYİLEŞTİRMESİ
Artık bir etkinlikten alacağınız öğenin kalitesi, etkinliğin türüne, ne kadar sürdüğüne ve bitirdiğiniz konuma bağlı olacaktır.
Daha uzun etkinlik, daha fazla para kartı çıkma şansı demektir. Takım kaçışlarında da daha fazla Performans Parçası çıkma olasılığı vardır.
Bir karttan çıkarabileceğiniz nakit miktarı, Parkurların uzunluğuna göre 100.00’den 10.000.000’a kadar çıkabilme şansı vardır.
Kaput, spoiler gibi arabanıza uymayacak olan Satış Sonrası parçaları yeniden düzenlendi.  Artık herhangi bir arabada kullanabileceğiniz Satış Sonrası Parçaları (plakalar, neonlar, tekerlekler, renk tonları, alçaltma) çıkacaktır.


HAZİNE AVI ÖDÜLLERİNİN DEĞİŞMESİ
Her gün 10.000 artan nakit yerine her gün kademeli olarak daha iyi hale getirilmiş bir ödül havuzu oluşturuldu. İlk günden başlarsanız 40.000 nakit ile ödüllendirileceksiniz. 150. Güne kadar gelirseniz 6 Milyon nakit kazanabileceksiniz. Bu seriyi devam ettirirseniz bu miktarı almaya devam edeceksiniz.
Eşya ödüllerinde gereksiz ödüller yerine Performans parçası ya da Beceri gelecek şekilde ayarlandı. Uyarı: Elmas avına ilk günden başlarsanız avın sonunda Misc. Parçası düşürme olasılığı %30’dur. Ancak bu seriyi devam ettirirseniz, çeşitli parçaları da çıkarma şansınız da artar.


MİSC. PARÇALARININ 7. PARÇA OLARAK EKLENMESİ
NFS World’ün orijinal sunucuları açık olduğu zamanlar bu bölmeler vardı ve hatta takılabiliyordu (Sanırım). Artık bu parçalar Sparkserver’da aktif halde bulunmaktadır.
Bu parçayı bilmeyenler için özetle: Arabanızla normal parçalarla elde edeceğiniz performansı biraz daha yükselten parçalardır. Bu parçalar sayesinde parkurlarda daha iyi süreler çıkarabilme imkânı sağlar.
Ancak; bu parçaları yukarıda bahsettiğim gibi yarışlardan, kart paketlerinden, Başarımlardan (Başarımlardan çıkan kart paketlerinden) ve Elmas avlarından çıkarabilirsiniz.


GENEL DERECE PUANINA GÖRE DÜZENLENEN ARABA FİYATLARI
Yapılan güncellemeye göre araba fiyatlarının yeniden düzenlenmesiyle 600Bin ile 8 Milyon arasında değişen fiyatlar, arabaların Genel Puanlarına göre düzenlenmiştir (Klozet ve “Razor” M3 hariç). Bunun sebebi bir anlamda düşük seviyedeyken S sınıfı araba ile her şeyi yapabilmenin önünü kapamaktır.


KART PAKETLERİNİN EKLENMESİ
Artık sunucuda kart paketleri de satın alınabilir durumda. Bunun için Garaja girip Kart Paketlerine girmeniz yeterli olacaktır. Toplam 12 tane Paket bulunmaktadır.

Mystery Pack: Genelde Power-Ups çıkaran bu pakette şanslıysanız Araba (%1,0) ve Performans veya Beceri ödülleri (%5) çıkarabilirsiniz. %0,5 ihtimalle de olsa 1 Milyon ikramiye de kazanabilirsiniz.

Aftermarket Pack: Satış Sonrası Parçalarını çıkarabildiğiniz bu pakette; Plaka, Neon, Cam Rengi, Tekerlek ve İndirme Kiti olarak çıkmaktadır.

Performance Pack: Bu paketi her açtığınızda rastgele 3 Performans Parçası çıkma garantisi bulunmaktadır.

Car Pack: Bu paket sizlere özel araçlar da dahil olmak üzere sunucudaki bütün arabaları çıkarabilme imkânı veriyor. İşin en civcivli kısmı, paketin içinden S660 da çıkabilir, Aventador da…

Featured Car Pack: Bu, normal araba paketi gibidir, ancak her hafta değişecek olan, özenle seçilmiş özellikli bir arabayı düşürme şansına sahip olursunuz.

90/10 Pack: Bakın Burası Çokomelli :D Şansınızı denemek istiyorsanız buyurun bu paketi açın. 750 bin tutan bu paket ile ya 7 milyonun üzerinde (%10 şans) bir araba ile sokakları karıştıracaksınız, ya da yeni Honda S660 gibi çöplerle (%90 şans) garajınızda çürüteceksiniz.

Nostalgia Pack, Cops & Robbers Pack, Hunters & Dragsters Pack: Özel sürüm arabaları çıkartan bu paketlerden Nostalji Paketiyle 2010/2011 Kiralık veya özel arabaları, Cops & Robbers Paketi ile Juggernaut veya Polis arabalarını, Hunters & Dragsters Paketiyle de Elmas Avı araçlarından veya Drag araçlarından birini çıkartabilirsiniz.


YAPILAN UFAK DEĞİŞİKLİKLER
•   Performans Parçası fiyatları biraz arttı.
•   Beceri Parçaları fiyatları biraz düşürüldü.
•   Başlangıç arabaları değiştirildi. Yeni arabalar aşağıdaki gibidir ve bunları yeni hesap açarken bu arabalardan birine bedavaya sahip olabilirsiniz.
 • Audi A3 3.2 quattro
 • Chevrolet Camaro SS
 • Dodge Charger R/T
 • Ford Mustang Hardtop 1965
 • Mitsubishi Eclipse
 • Nissan 240SX SE (S13)
 • Nissan Fairlady 240ZG
 • Pontiac Firebird Formula
 • Scion TC
 • Volkswagen Golf MK1 GTI
•   Mağazadan Trafik Mıknatısları ve Kalkanlarla ilgili olan beceri modları kaldırıldı ve düşürüldü.
•   Trafik Mıknatısı ve Kalkan Güçlendirmelerinin herhangi bir yerden çıkma olasılığı kaldırıldı. (Yarış Sonu, Paketler vb.)

Güncellemeyle gelen bu yenilikleri FRSS’de görebilirsiniz. İyi forumlar ve iyi oyunlar. :)Need for Speed Turkish Community Leader | 00001100
NFS Point: 1548
  Profili GörüntüleNFSTR.com
Ne güncelleme ama.. Keşke Drew Hahn ve Marc De Vellis sonrası ekip böyle ilgilenebilseydi.. Haber için teşekkürler dostum. +nfsp

Valla hi helal olsun, ilk başta bu ekip olsaymış, Oyun çok daha farklı bir yerde olacakmış orası kesin, Marc devesi bir şey bilmiyordu, ayı köpek

 

Yukarı Git
Aşağı Git
Sosyal NFSTR Instagram'da! NFSTR Facebook'ta! NFSTR Facebook'ta! NFSTR Twitter'da! NFSTR Youtube'da

Forumdan Son Mesajlar

1999 Honda Fuya-Jo Konsept Gönderen: ReiShin
[Dün, 23:32:18]


Masaüstü Resimleriniz Gönderen: ReiShin
[Dün, 21:52:49]


Selamlar Gönderen: ReiShin
[Dün, 21:23:43]


NFS: Hot Pursuit Remastered - Oynanış Güncellemeleri Gönderen: Kadir_Araz
[Dün, 18:45:33]


NFS: HEAT | Kariyer Bitirme Serisi - Bölüm #6 Gönderen: Kadir_Araz
[Dün, 14:53:00]


NFS: HEAT | Kariyer Bitirme Serisi - Bölüm #5 Gönderen: Kadir_Araz
[Dün, 14:50:16]


NFS: HEAT | Kariyer Bitirme Serisi - Bölüm #4 Gönderen: Kadir_Araz
[Dün, 13:26:34]


NFS Underground 2 - Supra Modifiye Gönderen: GCreator
[Dün, 10:49:26]


The Run Çekilen Fotoğraflar Nerede? Gönderen: ÇAKIR
[03 Aralık 2020, 19:04:14]


Merhaba ben ozz_design Gönderen: Victor
[01 Aralık 2020, 20:08:48]


Şuanda ne dinliyorsun? Gönderen: Dubstep
[01 Aralık 2020, 02:00:28]


FRSS//GroupRacesPilotosLatinos//A Sınıfı Elit Grand Prix Etkinliği... PART 2 Gönderen: MINATONAMIKAZE
[01 Aralık 2020, 01:25:01]


FRSS//GroupRacesPilotosLatinos//A Sınıfı Elit Grand Prix Etkinliği... PART 1 Gönderen: MINATONAMIKAZE
[01 Aralık 2020, 01:06:09]


Need for Speed World Shader Editör Gönderen: vinnielys_eren
[01 Aralık 2020, 00:30:15]


nfs world nasıl yüklerim Gönderen: Victor
[30 Kasım 2020, 10:58:28]


FRSS//City Perimeter//3:24.54//Dünya Rekoru. Gönderen: MINATONAMIKAZE
[30 Kasım 2020, 05:20:18]


Nfs most wanted 2 multiplayer Gönderen: 77fevzi
[30 Kasım 2020, 01:45:04]


Nfs undercover online Gönderen: VoRTeX
[29 Kasım 2020, 20:03:49]


NFS World / Çoklu Modifiyeler Gönderen: vinnielys_eren
[29 Kasım 2020, 19:13:42]


NFSTR.com NFS World Buluşma ve Toplanma Alanı (Soapbox Race World) Gönderen: MINATONAMIKAZE
[29 Kasım 2020, 17:27:30]


NFS: HEAT | Kariyer Bitirme Serisi - Bölüm #3 Gönderen: Victor
[28 Kasım 2020, 17:39:23]


NFS Carbon için Redux Mod! Gönderen: ÇAKIR
[28 Kasım 2020, 15:46:18]


NFS: HEAT | Kariyer Bitirme Serisi - Bölüm #2 Gönderen: Kadir_Araz
[28 Kasım 2020, 14:14:00]


NFS: HEAT | Kariyer Bitirme Serisi - Bölüm #1 Gönderen: Kadir_Araz
[28 Kasım 2020, 14:10:14]


Yine Yeniden! Steam Sonbahar İndirimleri Need for Speed'e Yaradı! Gönderen: Gökhan Güleç
[26 Kasım 2020, 21:17:59]


Origin | Steam | Epic | Ubisoft Connect | PSN | Live ID | Hesaplarınız Gönderen: MeTaL 0-1
[26 Kasım 2020, 19:42:10]


NFS World (SoapBox RW) - Nasıl İndirilir ve Kurulum Gönderen: ÇAKIR
[26 Kasım 2020, 15:52:08]


NFS World (SoapBox RW) - Sürücü Adları Gönderen: GCreator
[26 Kasım 2020, 15:32:42]


NFSTR L1v3 - Kariyer Bitirmeleri Serisi Başlıyor! Gönderen: Victor
[26 Kasım 2020, 14:18:13]


Üstteki Üyeyi Görünce Aklına Gelen İlk Şey Nedir ? Gönderen: Birkan Ertuna
[23 Kasım 2020, 22:01:55]