*Need for Speed Underground 2 Remaster 2022 - Kanımıza Dokunan Video


Seslen!

 
 • Buradan yardım istemeyiniz, konu veya video linki göndermeyiniz. Kurallar için tıklayın
 • zia70: Selamın aleyküm
  Bugün, 03:40:14
 • musabnalbant: as
  22 Temmuz 2022, 15:37:09
 • Victor: @qadest, https://www.nfstr.com/nfstr-duyuru-ve-haberleri/nasil-konu-acarim/
  21 Temmuz 2022, 16:35:34
 • qadest: beyler bir sorunun çözümü için yardımı nerden istiyoruz ?
  20 Temmuz 2022, 20:02:19
 • Victor: Yapacak bir şey yok dostum. Terslediğimiz yok ancak bu durumu izah etmek durumundayız.
  12 Temmuz 2022, 17:48:04
 • cokqkq: arkadaşlar most wanted'ı indirmek isteyenleri terslemeyin çünkü legal bir indirme yolu da yok, hiçbir platformda nfsmw satılmıyor.
  11 Temmuz 2022, 00:32:42
 • mastikkkkk25: rar şifresi nedir
  09 Temmuz 2022, 20:07:26
 • vinnielys_eren: Aleyküm Selam
  07 Temmuz 2022, 11:36:36
 • EkstoPac2: SA
  06 Temmuz 2022, 22:33:59
 • Victor: İllegal olduğu için burada yok dostum
  05 Temmuz 2022, 17:52:08
 • whymuhamed: merhaba nfs most wanted nasıl indiriliyor ? ayrı ayrı mı indirmek lazım tek link yok mu ?
  05 Temmuz 2022, 17:22:18
 • vinnielys_eren: Aleyküm Selam
  05 Temmuz 2022, 16:48:52
 • yetnetmet: selamşlar
  03 Temmuz 2022, 15:52:53
 • Victor: Selamlar bizden
  26 Haziran 2022, 18:16:07
 • SailorOps: Selamlar
  25 Haziran 2022, 22:26:10
 • Victor: Amanın
  14 Haziran 2022, 18:09:00
 • Poseidon249: uy
  13 Haziran 2022, 21:14:23
 • DriftVelocity: was
  14 Mayıs 2022, 19:04:26
 • Birkan Ertuna: SEA
  13 Mayıs 2022, 20:34:59
 • Victor: 2007'den beri www.nfstr.com
  12 Mayıs 2022, 17:12:38


 • Yeni Need for Speed'in Eli Kulağında!

  Codemasters'in EA çatısı altına girmesi ve yeni Need for Speed için Criterion Games ile birlikte yeni Need for Speed'in ortaya çıkartacakları gerçeği yarış oyunları takip eden herkesin malumu.

  Geçtiğimiz yıllarda çoğunlukla Kasım ayında çıkış yapan Need for Speed, Temmuz ayında duyuruluyor. Pandemi sonrası birçok şeyin değiştiği gibi oyun tanım günleri de doğal olarak değişti. Bu sene ilk defa E3 konferansı yapılmayacak olup yerini Summer Game Fest gibi bir başka tanıtıma bırakır mı diye dört gözle olayları takip ettik ancak yeni oyunu göremedik. Elimizde sadece Gamescom günleri kaldı diyebiliriz. Tabii EA bu akıl sır ermez!

  Bugün ise Tom Henderson adındaki oyun muhabiri Exputer sitesinde yapmış olduğu habere göre üç EA Games oyununu Temmuz'un ikinci yarısında duyurulacağını haber yaptı.

  EA Games firmasına yakın olan Henderson, FIFA ve Need for Speed gibi firmanın iki büyük yapımını aynı anda duyuracağını açıkladı. Bildiğiniz üzere ortalıklarda dolaşan ve yakın zamanda haber yaptığımız "Anime Karakterleri" söylentilerine de değinen Henderson, bu söylentinin Jeff Grubb tarafından ortaya çıkarıldığını ve daha önce yapılmış olan örneklerden farklı olacağını ifade ettiğini açıkladı. Bu söylentilerinin kendisinin de kulağına geldiğini hatta bir örnek olarak The Boondocks TV dizisindeki karakterize tasarımları göreceğimizi ifade etmiş. Bütün bu söylentileri birleştirince akıllara Need for Speed Nitro geliyor. Haritanın çeşitli yerlerinde etkinlik başlatıcı noktalarda buluşacakları bir oyun hayal ettiklerini ifade eden Henderson ayrıca doğrulayamamış olsa da yeni oyunun adının “Need for Speed: Unbound” olacağını haberinde ifade etti.

  Tam bir cadı kazanı! Bakalım bu yeni oyundaki anime söylentisi ne kadar doğru? Ya da bu bir mobil oyun mu? Hepsini öğrenmemize çok az kaldı.


  NFSTR Discord
  NFSTR Sosyal Medya Adresleri
  NFSTR YouTube | NFSTR Twitch


  #NFS #NeedforSpeed #BlackBox #GhostGames #CriterionGames #MW12 #MostWanted #Heat #NFS2015 #Payback #Rivals #PC #Steam
 • Görüntülenme: 2007 | Yorumlar: 0


 • Yaz ayları demek oyun demek, tatil demek!

  Geçtiğimiz yıllarda pandemi sebebiyle birçok tanıtım günü ve festival iptal edilmişti. Genellikle yeni Need for Speed'e dair yeni içerikler görebildiğimiz E3 ise 2022'de ne yazık ki iptal edildi. Ancak video oyun yapımcıları ve platformların işbirliğiyle daha büyük bir festival planlandı. Canlı Yayın olarak tüm platformlardan ücretsiz yayınlanırken aynı zamanda IMAX işbirliğiyle ilk defa ABD ve Kanada'da sinemada da gösterilecek olan bir festival düşünün! Evet, 2022'nin en büyük video oyunları festivali başlamak üzere!

  "Dünyanın ilk tamamen dijital, küresel video oyunları kutlamaları" olarak adlandırdıkları Summer Game Fest'de yeni oyun duyuruları, çeşitli oynanış videoları göreceğiz. EA Games başta olmak üzere çeşitli oyun stüdyolarının ve platformların katılım göstereceği SGF, 9-14 Haziran tarihleri arasında ücretsiz olarak yayınlanacak.

  Peki Need for Speed bunun neresinde?
  Bir süredir çeşitli sızıntıların var olduğunu sizlere burada duyurmuştuk. 2022 yılında çıkacak olan Need for Speed yıl sonuna gelecek olduğu uzun zamandır resmî kaynaklardan da doğrulanan bir bilgi. NFS Payback'i Haziran, NFS Heat'i ise Ağustos ayında duyurmuşlardı. Eğer bu etkinlikte göremezsek üzülmeyin. Çünkü bu sefer de Ağustos sonunda 2022 Gamescom etkinliği kaçınılmaz olacaktır. Özetle artık heyecanlı bekleme zamanı geldi diyebiliriz.

  Birlikte takip etmek için kanalımıza, yorumlamak ve muhabbet için Discord kanalımıza katılmayı unutmayın!


  NFSTR Discord
  NFSTR Sosyal Medya Adresleri
  NFSTR YouTube | NFSTR Twitch


  #NewNFS #YeniNFS #NFS #NeedforSpeed #Criterion #NFS2022 #SummerGameFest
 • Görüntülenme: 2194 | Yorumlar: 0
 • Butonlu Need for Speed'e hazır mısınız?

  Bildiğiniz üzere gelen sızıntı ve teori haberleri için önce bekliyor, inceliyor ve emin olduktan sonra sizlerle paylaşıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Reddit'te bir test kullanıcısı tarafından paylaşılan sızıntı ise oldukça şaşkınlık yarattı. Aynı zamanda birçok gizlilik sözleşmesiyle mahkemelik olabilecek bir durumdayken bu tür bir videonun ortaya çıkması endişe de yarattı. Neyse ki üzümü yiyip bağını sormaya biliriz!  :D

  2022 yılında çıkışını gerçekleştirecek olan Need for Speed oyunundan yeni sızıntıları beklerken Mobil platforma çıkacak yeni bir Need for Speed oyununun oyun içi videoları ortaya çıktı. Mobil oyun denilince akla ilk gelen markalardan biri olan Tencent Games firması tarafından Unreal Engine 4 kullanılarak hazırlanan oyunun bu yıl içinde çıkması planlanıyor.

  Bu video, akıllarda "acaba yeni oyun mobil mi olacak" sorusunu canlandırmış olabilir ancak değil. Yeni Need for Speed 2022 yılı kasım ayı içerisinde çıkışını gerçekleştirecek gibi duruyor. Konuyla ilgili Twitter adresimizde paylaştığımız Codemasters bilgiselini de kontrol edebilirsiniz.

  Bizleri neler bekliyor?

  Görüntüyü izlediğinizde gözünüze çarpan ilk şey, arayüzün Heat'i andırmasıdır. Bununla beraber grafikler de Heat'ten alınmış gibi gözüküyor. Bu da yeni çıkacak oyunun grafiksel olarak bizi tatmin edeceği anlamına geliyor. Şimdilik üç araca sahip olan oyunun yapım süreci devam ettikçe bizleri daha fazla aracın beklediğini de ekleyelim. Ekstra olarak hikaye modunun ve polislerin "henüz" olmadığı da bilgi olarak verilmiş. Video'ya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Bu oyun çıktığında oynar mısınız? Yorumda bahsedebilirsiniz.


  NFSTR Discord
  NFSTR Sosyal Medya Adresleri
  NFSTR YouTube | NFSTR Twitch


  #NewNFS #YeniNFS #NFS #NeedforSpeed #TencentGames #MobileNFS #NFS2022
 • Görüntülenme: 2306 | Yorumlar: 0


 • Need for Speed takipçileri olarak yılın en heyecanlı dönemi olan SIZINTI dönemlerine geldik!

  Açıkçası kaynağı sağlam olan/olmayan birçok söylenti havuzunda yüzüyor gibi hissediyorum. Bunun yanına bir de her dönem olduğu gibi Türk oyun medyasının uzaktan uzaktan sırf içerik üretebilmek adına Underground 2'den, The Run ve Pro Street'ten bir haberdar kişilerce içerikler ortaya koyması canımızı sıktı. Madem öyle gerçek bir Need for Speed platformu olarak sizlerle bu söylentileri aslı faslı nedir biz paylaşım istedik. Hadi başlayalım.

  1- Yeni Need for Speed 2022'nin son çeyreğinde gelecek. Bu durum aslında bir söylenti değil. HEAT çıkış yaptığından beri Need for Speed'in geleceğiyle ilgili birçok yazımızda ve Discord sunucumuzda düzenlediğimiz sohbetlerde sık sık dile getirmiştik. Sıkı bir Need for Speed takipçisiyseniz oyunun ne zaman çıkacağı 2019'dan beri belliydi. (: Codemasters'ın EA Games bünyesine katılmasıyla ilgili süreci ve NFS ile ilgili bir durum var mıydı hatırlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

  2- Yeni oyunun Lake Shore City adındaki kurgusal bir Chicago'da geçeceği söylentisi. Aslında bu ve bundan sonraki birkaç söylentinin ana kaynağı aynı. Ünlü Need for Speed yayıncılarından KuruHS'nin sunucusunda biri harita olmak üzere üç görsel sızdı. Bahsedilen görseller;

  (Harita çizimi için NFS Polonya'ya ayrıca teşekkür ederim.)
  3- Yeni Need for Speed'de Ghost Games NFS'lerinde gördüğümüz gibi para birimi ve hız göstergesi yer alacağı söylentisi. Bir üst söylentide bahsettiğim üzere kaynak yine aynı görseller. Bu söylentinin pek haber değeri yok elbette ancak EA Games'in son zamanlardaki oyun içi satış yapma sevdası korkutmuyor değil. En azından Ghost Games'in yapmış olduğu NFS'lerde bunu görmedik. Son çıkmış olan HEAT oyununda ise Tecrübe+Banka olarak bir kazanım ayrımı mevcuttu. Hatırlatmakta fayda var.. Need for Speed Most Wanted 2012'nin yapımı da birçok deneme yanılma tasarımlar sonucunda ortaya çıkmıştı. Özetle oyunun ilk planlaması ve çıktısı çok farklı olabilir.
   
  Ayrıca bahsedilen video için buradaki video'ya da göz atabilirsiniz;

  4- Yeni Need for Speed'de Anime teması işleneceği söylentisi. Bu söylentiyi yayan arkadaşlar gerçekten ne yaşıyor bilmiyorum. Dahası bu konuda NFS: Nitro gibi başarısız bir deneme varken bunu bilmeyen arkadaşlar tarafından da oldukça eleştiri alıp dalga geçiliyor. Sonu hayır olsun ne diyelim.

  Şimdilik söylenti ve sızıntılar bu şekilde dostlar. İlerleyen günlerde yeni gelişmeleri sizlerle değerlendirmeye devam edeceğiz. Discord'da görüşmek üzere.


  NFSTR Discord
  NFSTR Sosyal Medya Adresleri
  NFSTR YouTube | NFSTR Twitch


  #NewNFS #YeniNFS #NFS #NeedforSpeed #Criterion #NFS2022
 • Görüntülenme: 2639 | Yorumlar: 1
 • Bu röportaj eski oyun editörü Tayfun Kumaş tarafından NFSTR.com adına özel olarak hazırlanmıştır.
  İçerikteki bilgiler ve yazılar tamamen Kemal Akay’ın kişisel özel cevaplarıdır.

  Verilen bilgiler Electronic Arts ve Ghost Games başta olmak üzere herhangi bir kurum ve firmayı bağlamaz.   Merhaba Kemal, öncelikle röportaj teklifimi kabul ettiğin için çok teşekkür ederim. Özellikle Türk  oyun sektörüne emek veren birçok isim seni çok iyi tanıyor. Her zaman bu işin mutfağında çalışan gizemli bir isim olduğun için, bir o kadar da seni tanımayan çok insan var. 

  Röportaj boyunca seni Ghost Games’te, Need for Speed: Heat’in Teknik Sanatçı konumunda  çalışan bir yapımcı olarak tanıtacağız fakat bundan önce lütfen seni bilmeyenler için bize  kendinden, hobilerinden, eğitim hayatından ve Türk oyun sektörüne dair yaptığın işlerden ve  bulunduğun konumdan bahsedebilir misin? 


  Merhabalar Tayfun ve NFSTR ailesi! 2011’de Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olduktan  sonra Kadir Has Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünü 2014 yılında tamamladım. Ardından  Danimarka devletinin bursuyla IT University of Copenhagen’daki Oyun Tasarımı bölümünde okudum  ve orada yüksek lisans eğitimimi tamamladım. 

  Göteborg’taki Electronic Arts Ghost Games firmasında 2 yıl boyunca çalıştım ve UI (Arayüz) ekibinde  teknik sanatçı pozisyonunda yer aldım. NFS: Heat’in görev sistemi, haritası, puanlama sistemi,  karakter ve araba modifikasyon menüleri, teleport kuralları, arayüz efektleri ve kontrol sistemleri  üzerinde çalıştım. Bu menülerden bazılarının hem UX tasarımını hem de görsel tasarımını yaptım.  Ancak ekipteki ana görevim bu UI sistemlerinin kodlaması üzerine oldu. NFS: Heat’in yapımı için EA’in  Frostbite oyun motorunu kullandık. 

  Ghost Games firması kapandıktan sonra Nisan 2020’de Electronic Arts DICE ekibine geçtim. Şu an  Battlefield 2042’nin yapımında teknik UI tasarımcısı olarak çalışmaktayım. Oyunlar haricinde film izlemeyi ve felsefe kitaplarını okumayı seviyorum. Formula 1’i ve MotoGP’yi takip etmeyi de seviyorum.

  Kemal Akay (solda), Tayfun Kumaş (Sağda)


  TRGamer olsun, Dijital Oyun Kültürü (DOK) bloğu olsun ve akademik bilim yazıları olsun; oyun  sektörü için yazdığınız önemli makaleler ve röportajlarınız oldu. Türkiye’de ve dünyada oyun sektörüne bunca emek vermenize sebep olan istek ve arzu neydi?

  Diğer birçok yaratıcı endüstri ürününün aksine video oyunları hala genç bir sektör ve bence bu  alanda keşfedilmeyi bekleyen birçok bakir toprak var. Film veya edebiyat gibi kemikleşmiş sanat  dallarında radikal bir yenilik yapmak zor ama oyun sektörü buna daha müsait. Nasıl ki sanayi çağının  kültürel ürünü filmlerse, içinde yaşadığımız bilişim çağının kültürel ürünü video oyunlarıdır. 

  Oyunlara karşı bu kadar ilgi duymamı sağlayan başka bir kriter ise oyunların multidisipliner yönü.  Başarılı bir oyun yapımı geliştirebilmek için sanat, müzik, senaryo yazımı, tasarım ve mühendislik gibi  birçok sanat dalının bir araya gelmesi gerekiyor. Farklı disiplinlerden gelen bu kişilerin bir araya gelip  koordine olması ve beraber bir ürün çıkarabilmesi bile başlı başına bir sanat. Bilhassa triple-A  seviyesindeki yapımlarda çalışınca proje yönetimi gibi diğer alanların önemini daha iyi kavramaya  başlıyorsunuz. 

  Ayrıca oyunlar, diğer sanat dallarının aksine katılımcıların aktif olarak eyleme geçmesini gerektirir.  Yani bir oyun, oyuncular bu oyunla etkileşime geçtikleri zaman var olur. Bu aktif etkileşim, bir film  izlemekten veya kitap okumaktan farklıdır. Oyunlarda özne oyuncudur ve oyuncunun gönderdiği her  girdiye karşılık bir dönüt vardır. Her oyunun anlatmak istediği bir derdi vardır ve tasarımcılar, oyunun  mekanikleri sayesinde oyuncularla bir diyalog içerisine girer. Bu da her oyun için farklı bir deneyim oluşturur. Bugüne kadar yazdığım oyun incelemelerinde ve makalelerinde bu farklı deneyimleri  analiz etmeye çalıştım, bilhassa farklı bir deneyim sunan oyunları mercek altında tutarak. En başta da  söylediğim gibi oyunların yenilikçi yönü beni hala en çok heyecanlandıran kısmı. 

  2005 senesinde piyasadaki yerini alan ve serinin en efsane yapımlarından biri olan NFS: MW’ye  yapılan modlardan birinin yapımcısısınız. Dönemine göre bunu yapmak imkansızlığa yakın bir işti.  Hatta bugün bile öyle. Hayranı olduğun yapıma yaptığın bu moddan, seneler sonra asıl oyunun  yapımcısı oldun. Bununla ilgili duygu ve düşüncelerin nelerdir? 

  Bu modu yaparken, ileride bir sonraki Need for Speed oyununun yapımında çalışacağım dediğin  oldu mu? Buralara gelme maceranızı bize anlatır mısınız? 


  Need for Speed, çocukluğumdan beri benim için en önemli oyun serilerinden biri oldu. Dayımın  hediye ettiği NFS III: Hot Pursuit ve NFS: Most Wanted yapımları bugüne dek en severek oynadığım  oyunlar arasındadır. Dediğin gibi Tayfun, oyun geliştirme kariyerime de ilk NFS’ye mod yaparak başladım. Daha sonra 2007 yılında bu modu yayımladığım ve Need for Speed serisi hakkındaki haberleri paylaştığım bir websitesi kurmuştum. Hatta dipnot olarak NFSIstanbul.com adındaki bu hayran sitesinin NFSTR.com’dan önce kurulduğunu da belirtelim :).

  Lise ve üniversite dönemimde daha sonra Carmageddon, Neverwinter Nights, Counter Strike gibi oyunlar için yaptığım modlar da oldu. Lisans eğitimimin son senesinde Nowhere Studios’un Monochroma adlı oyununda topluluk yöneticisi pozisyonunda da çalıştım.

  Kopenhag’ta okumaya başlamak ise kariyerimdeki en büyük atılımlardan biriydi. Orada hem NGJ ve  Global Game Jam gibi etkinliklerde yer alarak, hem de Nordic Game gibi konferanslara katılarak  sektörden birçok yeni kişiyle tanışma şansım oldu. Yüksek lisans eğitimimin son senesinde de o  dönem IO Interactive’te çalışan Onur Karademir ve Unity’de çalışan ağabeyi Ulaş Karademir ile  tanıştım. Onların tavsiyeleri ve desteği sayesinde profesyonel kariyerime Unity’de başlama fırsatım  oldu. Karademir kardeşler sektördeki çoğu kişiye ellerinden geldiğince destek olmaya çalışıyor. Hem  bana hem de sektöre olan katkılarından dolayı kendilerine buradan bir kez daha teşekkür ederim. 

  Unity, profesyonel olarak tam zamanlı çalışmaya başladığım ilk firmaydı. Unity’nin kişisel olarak  bendeki yeri de ayrıdır çünkü gerçek anlamda oyun yapmaya bu oyun motoru sayesinde başlamıştım.  Hem vizyonuna, hem de misyonununa inandığım bir firma Unity ve çalışması gerçekten keyifli bir  firma. Burada 2 yıl boyunca grafik test mühendisi olarak Işıklandırma ekibinde yer aldım. 

  Ancak günün sonunda Unity, bir yazılım firması ve benim yurtdışına asıl çıkma sebebim oyun  sektöründe yer almak içindi. 2018 yılında bu hedefimi gerçekleştirme fırsatım oldu. 

  Bazı kişiler üniversitenin gerekliliğini sorgular ama üniversitenin bana kazandırdığı önemli artılardan  biri de elde ettiğim çevreydi. Gualtiero Tabacchi, mezun olduktan sonra iletişimimi sürdürdüğüm  hocalardan biriydi ve kendisi Electronic Arts’la iletişime geçmeyi sağlayan isimlerden birisi oldu. Ben  mezun olduktan sonra kendisi Ghost Games’te teknik sanatçı olarak çalışmaya başlamıştı.

  Need for Speed’in yapımında çalışmak çocukluk hayallerimden biriydi ve açıkçası çok uzak bir ihtimal  olarak görüyordum bunu. Şans tabii ki her zaman bir faktör ama çabalamadan hiçbir şey elde  edilmiyor. Ghost Games’te çalışmaya başladığım gün gerçekten emeğimin karşılığını aldığımı hissettim. 

  Lewis Hamilton’ın 7. F1 şampiyonluğunu kazandığında söylediği gibi, her zaman kendinize inanmaya  devam edin. 

  Kemal’in 2007 yılında açtığı NFSIstanbul.com hayran sitesinden bir görüntü


  Need for Speed serisi özellikle “Underground, Underground 2, Most Wanted ve Carbon” ile altın  yıllarını yaşadı. Halen etkisinde olup, bu dört seriyi unutamayan çok insan var. Bu çocukların çoğu  büyüdü. Biz Türklerden ise hem ekonomik, hem de dayanıklılık açısından NFS UG2’de ilk seçim  araçlarından olan Honda Civic’i artık gerçek hayatta da bir bakımdan Underground 2’nin hatırına  satın alır olduk ya da Most Wanted’daki gibi modifiyeli BMW’ler yapmaya çalışan insanlara  dönüştük. Bu derece bir bağımlılığa sahipken, Need for Speed: ProStreet sonrası inişli çıkışlı bir  Need for Speed serisi gördük.

  Bundan dolayı EA, Need for Speed tarihinde ilk kez 2014 senesinde seriye 1 senelik ara verdi ve  2015 senesinde gördüğümüz Need for Speed ile seriyi rebootlaştırdı. 2017 senesinde gelen Need  for Speed: Payback ile de altın yıllarını yaşayan Need for Speed oyunları gibi mükemmel bir  başlangıç yaptılar, bu başlangıcı bu sene sonunda ise senin de büyük emeklerin bulunan Need for  Speed: Heat ile devam ettirecekler. Sana göre yeni Need for Speed’in eski efsane yapımlara ve  reboot oyun sonrasındaki yapımlara göre en büyük farkı ne olacak? 


  Need for Speed, ilk döneminde süper arabalara yer veren 2000’li yıllarda ise daha çok modifiye  kültürünü önplana alan bir seri. Serinin ilk oyunlarında daha çok gündüz yarışlarına yer verilirken  Underground serisiyle beraber yasadışı gece yarışları önplana çıktı. Zaman zaman Criterion’ın  geliştirdiği NFS: Hot Pursuit gibi yapımlarla serinin eski ruhu yeniden canlandırılsa da NFS, yeni  kimliğini modifiye kültürüyle harmanlayarak elde etti. Modifikasyon, yeni NFS yapımlarının  vazgeçilmez bir parçası ve çoğu oyuncu da zamanını en az yarışlar kadar garajda arabasını modifiye  ederek geçiriyor.

  NFS: Heat, serinin bu iki farklı kimliğini kucaklayan bir yapım ve bunu oyunun mekaniklerine de  yansıtıyor. Gündüzleri Palm City’deki yasal turnuva yarışlarına katılıp para kazanırken geceleri  reputation yani itibar kazanıyorsunuz. Oyunda ilerleyebilmek için her ikisine de ihtiyacınız var. İtibar  puanları, oyundaki seviyenizi arttırıyor ve bu sayede yeni araba ve parça satın alabiliyorsunuz. Tabii ki  yeni arabaları ve parçaları atın alabilmek için paraya da ihtiyacınız var. Oyunda gece ve gündüz  yarışlarının farklı oynanış kuralları var ve bu seride bir ilk. 

  Eğer sadece gece yarışlarını veya gündüz yarışlarını tercih ediyorsanız, yan görev olarak Racer  Challenge görevlerini tamamlayabilirsiniz. Böylece geceleri de para kazanmaya devam edebilir ya da  gündüzleri de itibar kazanabilirsiniz. Racer Challenge’ları NFS: Rivals’taki Speedlists gibi  düşünebilirsiniz. 

  Bilhassa önceki yapımlara göre NFS: Heat’in en önemli yeniliklerden biri High Heat yarışları. Oyundaki  en iyi parçaları bu yarışlar sayesinde elde edebiliyorsunuz. High Heat yarışlarını en çok cazip kılan ise  büyük risk büyük ödül prensibi. Ancak bu yarışlara girebilmek için hem belli bir Heat seviyesine  ulaşmanız gerekiyor, hem de giriş bedelini ödemeniz gerekiyor. Oyundaki Heat seviyelerini GTA’daki  yıldızlar gibi düşünebilirsiniz. Heat seviyesi arttıkça polis takipleri daha da zorlaşıyor. 

  Need for Speed: Heat bir yandan 80’ler Retro havası verirken, Miami gibi özlenen şehirlerden  ilham alarak tasarladığınız büyük bir yarı açık dünya, bu sene sonu hayatımızda olacak. Bu yüzden  aşırı heyecanlıyız. Senin bu konudaki düşünce ve fikirlerin nedir? 

  Ghost Games, serinin önceki yapımlarına verilen geribildirimleri göz önüne alarak NFS: Heat’teki  Palm City’yi yarattı. Senin de dediğin gibi Miami ve Florida şehirleri ilham alındı ve biraz da 80’lerin  estetik atmosferi yaratılmaya çalışıldı. Şehirde bazı ünlü sanatçıların yaptığı grafiti çalışmaları da  bulunuyor, umarım oyuncular şehir içinde yer alan bu çalışmaları da beğenirler!   Türkiye’de oyun yapımcısı olmak isteyen birçok genç var. Senin yerinde olmak isteyen birçok  okuyucumuz da var. Belki de birçoğu senin benim gibi zamanını mod yapımına harcıyor ya da kendi  oyunlarını yapıyorlar. Türkiye’de oyun yapımcısı olmak isteyen gençlere tavsiyeleriniz ve  önerileriniz nelerdir?

  Montaigne, “Rotası olmayan bir gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez“ der. Stephen R. Covey’nin  yazdığı Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı adlı kitabında da bahsettiği ikinci alışkanlık “Sonu düşünerek  başlayın“dır. Gelecekte kendinizi nerede görmek istediğinizi düşünün ve o hedefe yönelik çalışın. Şu  anda olmak istediğiniz pozisyonda mısınız? İleride nasıl hatırlanmak istiyorsunuz?

  Kişisel olarak hayattaki en büyük şanslarımdan beri küçük yaştan itibaren “büyüyünce“ ne yapmak  istediğimi bilmek oldu. 2007 yılında lise hazırlıktayken kendime hayali bir CV hazırlamıştım ve bu  kurgusal CV’ye göre 2018 yılında hayalim Electronic Arts firmasında çalışmaya başlamaktı. Tam 11 yıl  sonra bu lise hayalimi gerçekleştirme fırsatım oldu. Ne istediğinizi bilmek ve kendinizi tanımak ilk  önerebileceğim tavsiyelerden biri. 

  Diğer bir tavsiyem ise etkinliklere katılın ve çevrenizi genişletin. Oyun etkinliklerinin en büyük  avantajı yeni kişilerle tanışmak. Bu tarz etkinliklere portfolyonuzu hazırlayarak gidin. Kiminle  tanışacağınızı bilemezsiniz, hazırlıklı olun. 

  Son tavsiyem ise iyi derecede İngilizce öğrenin. İngilizce, bilgi akışının uluslararası kuru. Bu dili  öğrenmeden küresel olarak çok ilerleyebilmeniz mümkün değil maalesef. 

  Cevapların için çok teşekkür ederiz Kemal. Tüm sorularım bunlardan ibaret. Eklemek istediğin ve  söylemek istediğin içinde kalan herhangi bir açıklama var mı? 

  Bu röportajı NFSTR’ye temsilen hazırladım. Ülkemizin en büyük Need for Speed hayranları burada  toplanmış durumda. Onlara da iletmek istediklerin var mı? 


  Son olarak, kariyerime verdiği desteklerden dolayı aileme buradan da teşekkür ederim.

  Need for Speed, oyun sektöründeki en eski yarış oyunlarından biri. Bilhassa 2000’li yılların başında  Hızlı ve Öfkeli serisinin popülerleşmesi sayesinde modifiye kültürü ülkemizde de yaygınlaştı ve  internet kafe gibi yerlerde Need for Speed serisi en çok oynanan yapımlardan biri oldu. 

  Need for Speed, eski popülerliğine sahip olmasa da hala sevilerek oynanan serilerden. Çok az oyun  serisinin Need for Speed kadar nostaljik değeri var. NFSTR topluluğuna da bu değeri yaşatmaya  devam ettiği için çok teşekkür ederim.

  Bana ulaşmak isteyenler https://twitter.com/kemalakay adresinden benimle iletişim kurabilir.


  Bonus:
  Gamescom 2019’da NFSTR olarak özel olarak deneyimlediğimiz NFS Heat videosu da  aşağıdadır!
  Röportaj www.nfstr.com adına Tayfun “TayfunKey” Kumaş tarafından hazırlanmıştır. Röportaj  tamamen NFSTR’ye aittir.

  NFSTR Discord
  NFSTR Sosyal Medya Adresleri
  NFSTR YouTube | NFSTR Twitch


  #NFS #NeedforSpeed #BlackBox #GhostGames #CriterionGames#HotPursuit #Underground #Carbon
  #MW12 #MostWanted #Heat #NFS2015 #Payback #Rivals #PC #Steam
 • Görüntülenme: 23437 | Yorumlar: 2

NFSTR Discord'da

NFSTR Duyuru ve Haberleri

#NFSHeat | Kariyer Bitirme Serisi

NFS Heat

Mevcut Etkinlikler

Takvimde herhangi bir içerik bulunmuyor.

Sizler İçin;

#SizdenGelenler
#SizdenGelenler
NFS World İmza Nasıl Konu Açılır?

NFS World Köşesi

NFS World Ücretsiz Kur Sunucular NFS World Rehberi NFS World Rehberi

Toplanma Alanı

NFSTR.com Instagram'da

*NFSTRxPodcast

Kimler Çevrimiçi

 • Nokta Ziyaretçi: 172
 • Nokta Örümcek: 161
 • Nokta Gizli: 0
 • Nokta Üye: 1
 • Nokta Çevrimiçi Üyeler:

İstatistikler

 • Toplam Üye: 105275
 • Toplam İleti: 105030
 • Toplam Konu: 11228
 • Toplam Kategori: 6
 • Toplam Bölüm: 82
 • En Çok Çevrimiçi: 3237
 •  [Daha fazla istatistik]
Yukarı Git
Aşağı Git

Forumdan Son Mesajlar

Need For Speed: Most Wanted - Vites Kutusu Edition Gönderen: rybetasz
[10 Ağustos 2022, 18:04:11]


Need for Speed Most Wanted Mod Yapmak Gönderen: rybetasz
[09 Ağustos 2022, 13:24:10]


nfs heat gamepad sorunu Gönderen: 404gta
[09 Ağustos 2022, 13:11:02]


NFS Payback - Türkçe Yama Gönderen: Victor
[08 Ağustos 2022, 12:31:27]


NFS Underground 2 için Redux Mod! Gönderen: SivasSavar
[31 Temmuz 2022, 01:38:28]


NFS Most Wanted Türkçe Yama Gönderen: infirmed
[28 Temmuz 2022, 12:12:49]


NFS Underground Geniş Ekranda Oynama (Widescreen Fix) Gönderen: byboody
[20 Temmuz 2022, 20:08:56]


Need For Speed Underground 2 Dyno'ya girince atma Gönderen: BRUHLAŞ
[20 Temmuz 2022, 03:13:46]


NFS Heat Kasma ve FPS Drop Gönderen: Victor
[16 Temmuz 2022, 01:39:04]


NFS Heat Save Sorunu Gönderen: Victor
[15 Temmuz 2022, 02:13:01]


NFS-LangEd-0.5.0 Gönderen: draivers
[12 Temmuz 2022, 21:59:31]


Most Wanted NFSTR Edition: İstanbul Winterhearted Origins 2 Gönderen: PuN!sHeR_06
[10 Temmuz 2022, 17:47:32]


Eli Kulağında! - 2022 Need for Speed Gönderen: Victor
[27 Haziran 2022, 13:45:13]


2022 Steam Yaz İndirimi - Yüzde 80'e Varan İndirimler! Gönderen: Victor
[24 Haziran 2022, 22:19:28]


nfs heat retrieving your custom wraps Gönderen: Victor
[23 Haziran 2022, 15:39:23]


NFS No Limits bilgisayara kurulur mu? Gönderen: Victor
[17 Haziran 2022, 10:34:54]


SBPRW Çalışmayı durdurdu hatası alıyorum Gönderen: Victor
[16 Haziran 2022, 17:23:21]


hoşbuldum Gönderen: Victor
[16 Haziran 2022, 13:19:43]


oyunum sürekli hata veriyor ne yapmalıyım Gönderen: [email protected]
[12 Haziran 2022, 14:15:08]


Summer Game Fest 2022'de Yeni Need for Speed Duyurulabilir! Gönderen: Victor
[08 Haziran 2022, 14:09:20]


Need For Speed : Most Wanted Yarış Ekleme Rehberi Gönderen: rybetasz
[06 Haziran 2022, 14:08:56]


savegame indiriyorum autosculptu kullanamıyorum Gönderen: AtaBy4Vir
[23 Mayıs 2022, 21:10:02]


Need for Speed Oyununu Hangi Zaman Dilimleri Arasında Oynuyorsunuz ? Gönderen: Keremİlgin
[22 Mayıs 2022, 06:36:12]


NFS Shift - Camaro Gönderen: Keremİlgin
[22 Mayıs 2022, 06:24:15]


Press the button ekranına yazdığım hileler işe yaramıyor Gönderen: Victor
[19 Mayıs 2022, 16:01:08]


Ses Yankı Problemi Gönderen: NoahClark
[19 Mayıs 2022, 10:08:50]


DikCAT! Kedi çıkabilir | Stray Gönderen: NoahClark
[18 Mayıs 2022, 00:32:34]


Need for Speed Pro Street Ekran Kartı Sorunu Gönderen: serhatyilmaz
[13 Mayıs 2022, 00:12:17]


Need for Speed Mobil Oyununa İlk Bakış! Gönderen: vinnielys_eren
[12 Mayıs 2022, 17:24:10]


NFS Underground Türkçe Yama Gönderen: MeTaL 0-1
[08 Mayıs 2022, 20:14:36]