Yeni Gelenler

Konu: Site Kuralları 101969 Okunma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Site Kuralları
« : 18 Haziran 2011, 12:42:51 »
Üyelikler:

1. Yapılan üyelik başvuruları kişiye özeldir. Başka kişilere herhangi bir sebepten dolayı devredilemez, farklı takma isimler ile birden fazla üyelik oluşturulamaz. Sistemimiz birden fazla açılan hesapları algılamaktadır bu nedenle aynı internet hattı üzerinden başka bir kişinin kullanması için açılan hesapları bize bildirirseniz sorun yaşamamış olursunuz. Kullanıcıların seçecekleri isimler(nick) küfür, argo kelimeler içeremez yada mail adresinden oluşamaz.

2. Foruma kaydolduğunuz kullanıcı adları 1 defaya mahsus değiştirilebilmektedir ancak bundan yararlanabilmek için üyeliğiniz 1 yıldan eski olmalıdır.

3. Forumdan hesap silme işlemi yapılmaz. Üye olduğunuz anda hesabınızın silinemeyeceğini kabul etmiş olursunuz.

4. Forumda yazılan mesajlardan yazarı sorumludur ve bu mesajlar NFSTR.com çalışanlarının düşüncelerini ifade etmez. Kullanıcılara ait IP'ler sistemde loglanır; gerekli durumlarda ilgili yasal mercilere verilebilir.

5. İmzalara ve foruma gönderdiğiniz mesajlara başka bir sitenin reklamı eklenemez.

6. Forum profilinde bulunan avatarınız, imzanız veya diğer bilgileriniz "Herhangi bir gruba veya kişiye hakaret" içerdiği takdirde yöneticiler tarafından kaldırılır ve cezalandırma yapılır.

Forum Kullanımı:

1. Forum dili Türkçe'dir. Kullanıcılar anlaşılır ve düzgün bir dil ile foruma yazmakla sorumludurlar. Özellikle "irc" Türkçesi ile gönderilen mesajlar hoş karşılanmamaktadır.

2. Foruma T.C. yasalarına ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar gönderilemez. Hack, crack, warez, mp3 isteği içeren mesajlar; illegal link, içerik ve yazı yollanamaz. Ayrıca paylaşılan müzikler video halindeyse de sanatçının resmi sayfası üzerinden yüklenmiş olması gerekmektedir.

3. Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir.

4. Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Kullanıcıların birbirine karşı kişisel saldırılar yapmalarına izin verilemez.

5. Aynı konu ile ilgili çok sayida mesaj gönderilmesi, forumu sohbet ortamına dönüştürecek mesajların eklenmesi ya da bozuk bir Türkçe ile mesaj yazılması, bu mesajların neden belirtilmeksizin silinmesine sebep olur.

6. Forumda herhangi bir konu içinde ard arda mesaj göndermek(flood) yasaktır. Bu mesajlar uyarılmaksızın silinecektir.

7. Forumda açılan konularda, başlıkların kesinlikle konu ile alakalı olması gerekmektedir, uyarı yapıldıktan sonra düzeltimezse silinir.

8. Forumda paylaşılacak resim ve videoların sadece görselleri paylaşılarak konu açılması yasaktır, bir iki cümleylede olsa konu hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir, aksi halde konular neden belirtmeksizin kilitlenip silinebilir.

9. Forumda sadece smiley kullanarak ile konu açmak, yorum yapmak ve haddinden fazla smiley kullanmak yasaktır.

10. Konu açarken veya yorum gönderirken tamamı büyük harflerle ileti yazmak bağırmak anlamına gelir. Uyarı yapıldıktan sonra düzeltimezse silinir.

11. Konu açarken, yorum gönderirken, herhangi bir anlam taşımayan iletiler uyarı yapılmadan silinecektir.

12. Forumdan indirdiğiniz herhangi bir dosyanın bozuk çıkması, size zarar vermesi halinden kesinlikle NFSTR.com yönetimi sorumlu değildir.

13. NFS Puanı; NFS ile ilgili konulara verilir. NFS Dışı konular için NFS Puanı veren ve isteyen üyeler uyarılır. Davranış devam ederse cezalandırılır.

14. Elinizde bulunan ve satmak istediğiniz bir ürünün satışını, forum üzerinden yapamazsınız.

15. Forumda müzik veya müzik videolarını paylaşamazsınız. Need for Speed veya Oyun videolarında kullanımının bir sakıncası yoktur.

16. Forum içindeki konularda emek verilen şeyler için şevk ve kalp kırıcı yorumlar gönderemezsiniz. Bu tarz mesajlar kesinlikle silinir ve devamında cezai işlem uygulanır.

17. Konu onayı gerektiren bölümlerde konu açan ve konusu onaylanmadığında alakasız bölümlere konu açan kişilere cezai işlem uygulanır. Bu sebepten yönetime mesaj gönderenlere de daha ağır cezalar verilir.

18. Seslen bölümünden yardım isteği, konu linki veya video gönderenlerin mesajları silinir, mesajının silinmesi ile ilgili yönetime mesaj atılması ve/veya bu tarz mesajların devamı halinde cezai işlem uygulanır.

19. Adf.ly tarzı reklam sitelerini kullanarak link vermek yasaktır.

20. Başkasına ait kredi kartı, telefonu veya paypal hesabı gibi ödeme materyallerini kullanarak herhangi bir şey satın aldırma veya para karşılığında bu materyaller ile başkasına herhangi bir şey satın alma amacıyla açılan konular silinir. Konuların devamı halinde üyeye ceza verilir.


Seslen Bölümü:

1. Seslen bölümünde herhangi bir konu ile ilgili yardım istemek yasaktır. Yardım almak için forumda ilgili bölüme konu açınız.

2. Seslen bölümünde video linki göndermek yasaktır.

3. Seslen bölümünde üst üste mesaj göndermek ve seslen bölümünü gereksiz yere meşgul etmek yasaktır.

4. Oyunlarda oluşan teknik arızalar ile ilgili sorular yöneltmeyiniz. Biz teknik arızaları çözen bir kurum değiliz. Resmi NFS sitesinden bildirilen arızaları forumda konu olarak açmaktayız.


NFS World Hakkında:

1. NFS World'de rekabeti önleyecek oyuncuların ilerleyişini adaletsiz bir şekilde etkileyecek materyallerin paylaşımı kesinlikle yasaktır.

2. EA tarafından açıkça yetkilendirilmedikçe, açık artırma sitelerinin kullanımı dahil, EA hesabınızı veya EA Hizmetlerine, İçeriğe veya Yetkilere olan herhangi bir kişisel erişiminizi satamaz, satın alamaz, ticaretini yapamaz ya da devredemezsiniz.

3. Her oyun kapanışında veya açılışında foruma konu açmayınız. Oyun kapandığında anlayın ki bir bakım veya hata söz konusudur. Sunucular tarafından bildirilen bakım ve hatalar forumumuzda bildirilmektedir.

4. Direkt olarak" Şu kadar "Oyun İçi Param" var ne alayım?" tarzında içeriğinde araç veya parça gibi seçenek bulunmadan açılan konular silinecektir. Ancak "Şu kadar Oyun İçi Param var, şu arabayı mı yoksa şunu mu alsam?" tarzındaki hedef/amaç belirten konulara bir işlem uygulanmayacaktır.


NFS World Takımları İle İlgili:

1. Takımınızın etkinlik görüntülerini içeren fotoğraf veya videoları forumda yayınlayabilirsiniz.

2. Bu paylaşımlar sırasında takımlar arasında doğacak tartışmalar sonucunda tartışma çıkaran ve tartışmaya katılan kişiler cezalandırılacaktır.

Autolog Sistemi Mevcut Olan Oyunlar İle İlgili (2010'dan sonra çıkanlar):

1. Skorlarınızı, derecelerinizi arkadaşlarınızla ve tüm dünya ile karşılaştırmanıza yarayan AutoLog sisteminin mevcut olduğu oyunlarla ilgili adaleti bozacak yazılımların paylaşılması yasaktır. Nitro, puan, skill, kilit kaldırma hileleri gibi tüm hileler yasaktır. Cam hack gibi diğer oyuncuları etkilemeyen yazılımların paylaşılması yasak değildir.

2. Uyarılara rağmen bu tarz yazılımları paylaşanlar/isteyenler cezalandırılacaklardır.

İmza Kuralları:

1) İmzada Metin Kuralları.
*7 satır üstü imza yazılması (7 satıra imzanızda kullandığınız boşluklar dahildir.)
*Dini, siyasi veya ahlaka aykırı kelime kullanmak veya ima etmek

2) İmzada Resim Kuralları
*İmzanızda sadece bir resim kullanabilirsiniz.
*yüksekliği 150 pixel genişliği 725 pixeli geçmemelidir.

3) İmzada Video Kullanımı
*İmzalarda video kullanımı yasaktır.


Yukarıdaki kurallara uymayan üyelerin imzalarını haber etmeksizin silinecektir.


Forumda kurallara aykırı gördüğünüz herhangi bir mesaj veya konu olduğunda "Mesajı yöneticiye rapor et" butonuna tıklayarak şikayet edebilirsiniz.

Foruma üye olan herkes, bu anlaşmayı kabul etmiş sayılır. NFSTR.com yöneticileri, anlaşma kurallarını değiştirme ve bunu bildirme hakkını saklı tutar.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2020, 12:46:10 Gönderen: Victor »Ynt: Forum Kuralları
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2012, 16:56:36 »
24 Haziran 2012 - NFS World Takımları ile ilgili kurallar eklenmiştir.

Ynt: Forum Kuralları
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2012, 22:42:25 »
24 Ağustos 2012 - Üyelikler- 6. Maddesi "14 Yaşından küçük olanların üye olması yasaktır." olarak değiştirilmiştir. Artık siteye üye olabilme yaşı, liseye başlama yaşı olan 14'dür. Eğer üyenin 14 yaşından küçük olduğu bir süre farkedilmezse, üyenin davranışlarına göre bizim kanaatimizce siteden uzaklaştırma cezası verilmeyebilir.

Ynt: Forum Kuralları
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2012, 23:23:01 »
17 Ekim 2012 - 23:21:53 tarihi itibari ile kurallar güncellenmiştir.

Ynt: Forum Kuralları
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2012, 21:06:13 »
17 Kasım 2012 - 21:04:46 tarihi itibari ile kurallar güncellenmiştir.

Ynt: Forum Kuralları
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2013, 18:36:56 »
22 Haziran 2013 18:36:56 tarihinde NFS World Hakkında - 1. madde güncellenmiştir.

Ynt: Forum Kuralları
« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2014, 11:08:35 »
İmza bölümü güncellendi.

İmzalarınızdaki karakter sınırı : 800 Karakter
İmzada izin verilen satır sayısı : 7 Satır
İmzada kullanılan resmin genişliği : 725 Piksel
İmzada kullanılan resmin yüksekliği : 150 Piksel

olarak ayarlandı.

Ynt: Site Kuralları
« Yanıtla #7 : 26 Ocak 2014, 18:39:50 »
26 Ocak 2014 Tarihi itibariyle bir takım güncelleştirmeler yapılmıştır.

🇹​🇴​ 🇹​🇭​🇪​ 🇪​🇳​🇩​ 🇸​🇴​🇱​🇩​🇮​🇪​🇷
NFS Point: 1573
    Profili GrüntüleNFSTR.com
Ynt: Site Kuralları
« Yanıtla #8 : 02 Ağustos 2019, 14:19:05 »
02 Temmuz 2019 Kural Yenilemesi Detayları;

- NFS World Hakkındaki 1.,2. ve 4. kurallar yenilenmiştir.
- Forum Kullanımı bölümüne 20. Madde eklenmiştir.


🇹​🇴​ 🇹​🇭​🇪​ 🇪​🇳​🇩​ 🇸​🇴​🇱​🇩​🇮​🇪​🇷
NFS Point: 1573
    Profili GrüntüleNFSTR.com
Ynt: Site Kuralları
« Yanıtla #9 : 11 Aralık 2020, 12:47:16 »
11 Aralık 2020 Kural Yenilemesi Detayları;

- Seslen'e dair bulunan bazı kurallar kaldırılmıştır.
- NFS World'ün artık özel sunucularda barınması sebebiyle kurallar uyumlu şekilde yeniden düzenlenmiştir.

 

Yukarı Git
Aşağı Git

Forumdan Son Mesajlar

Need for Speed 2015 Gündüz Modu Gönderen: hasolin
[Dün, 14:26:43]


NFS Underground 2 Redux Mod Türkçe Destekli mi? Gönderen: vinnielys_eren
[14 Mayıs 2024, 01:31:38]


Most Wanted 2005 v1.3 crack varmı? Gönderen: serhatyilmaz
[02 Mayıs 2024, 00:27:47]


NFS Payback - Türkçe Yama Gönderen: salihxxx
[01 Mayıs 2024, 14:32:48]


NFS Most Wanted 1.3 Patch Gönderen: Averasia
[30 Nisan 2024, 21:35:49]


NFS Most Wanted (TR YAMA) Güncel 2023 Gönderen: Dumlu
[29 Nisan 2024, 13:06:57]


NFS Carbon Türkçe Yama Gönderen: vinnielys_eren
[23 Nisan 2024, 08:02:31]


NFS Most Wanted Reborn of Istanbul Redux Mod (NFSMW NFSTR Istanbul Mod v2.5) Gönderen: ahmetuzun97
[19 Nisan 2024, 23:02:38]


NFS World (SBR Offline Server) - Nasıl İndirilir Gönderen: xhan
[17 Nisan 2024, 21:49:48]


Nfs carbon nasıl indirebilirim Gönderen: Victor
[17 Nisan 2024, 17:31:10]


NFS Payback Türkçe yama sorunu Gönderen: ozz
[08 Nisan 2024, 12:33:03]


NFS MW 2005 W11'de Açılmıyor Gönderen: KereM3GTR
[05 Nisan 2024, 14:44:43]


NFSTR - Discord Sunucusu Gönderen: Victor
[01 Nisan 2024, 23:16:38]


Nick of Time görevini açınca oyun kapanıyor Gönderen: varix07
[28 Mart 2024, 14:59:32]


NFS World (SoapBox RW) - Nasıl İndirilir ve Kurulum Gönderen: vinnielys_eren
[26 Mart 2024, 01:09:42]


Steam Overlay Sorunu Gönderen: Skinny
[23 Mart 2024, 23:49:25]


NFS Heat Wallpaper 2 (5 adet) Gönderen: Skinny
[21 Mart 2024, 18:40:37]


NFS CARBON Türkçe Yama Çöküyor Gönderen: vinnielys_eren
[19 Mart 2024, 01:15:46]


Need For Speed: Most Wanted Redux V3.04 Modpaketi! Gönderen: Skaild
[15 Mart 2024, 15:05:32]


NFS Hot Pursuit BMW M3 GTR Modu Gönderen: serhatyilmaz
[15 Mart 2024, 12:02:08]


NFSW: Nightriderz Sunucusunda Top Street Rüzgarı Gönderen: mehmet_470
[12 Mart 2024, 19:22:38]


MMO yaris oyunu? Gönderen: mehmet_470
[09 Mart 2024, 19:33:27]


NFS World | Electron Launcher Kurulum Gönderen: vinnielys_eren
[09 Mart 2024, 13:17:31]


NFS Unbound | 2. Yıl Yol Haritası Gönderen: vinnielys_eren
[22 Şubat 2024, 15:56:17]


0x80071772 hatası Gönderen: Victor
[20 Şubat 2024, 11:27:32]


Nfs Rivals Basılı Kalan veya Çalışmayan Tuş Sorunu Gönderen: arslan522
[09 Şubat 2024, 22:39:53]


NFSTR - Yeni Yarışçılar Arıyoruz! Gönderen: Victor
[31 Ocak 2024, 00:34:39]


Counter Strike Build Version 9920 (Steam) 25. Yıl Özel Türkçe Yama Gönderen: MeTaL 0-1
[14 Ocak 2024, 12:27:27]


NFS Underground 2 - İlerleme Sorunu Çözümü Gönderen: vinnielys_eren
[06 Ocak 2024, 00:48:54]


nfs carbon ses kasma sorunu Gönderen: ihsan3722
[31 Aralık 2023, 18:33:32]