Need for Speed: Underground

 

2003 Yılında Need for Speed ve yarış oyunları dünyası, Underground sürümü ile değişti. İlk altı oyunda exotic süper arabalar bulunuyordu. Bu oyun ise öncekilerden farklı olarak, yasadışı sokak yarışları, import tuner market gibi olaylar vardı ve Gişe rekortmeni Hızlı ve Öfkeli filminin temasını taşıyordu.

Hiç bir NFS Oyununda bulunmayan özelliği, bir hikayesinin olmasıydı. Ayrıca serinin bu oyununda farklı markalarla arabanın dış modifiyesi yapılabiliyordu. Diğer bir özellik ise daha önceki oyunlar Amerikada geçiyordu, bu oyun ise anonim bir şehirde gerçekleşti. Yeni oyun modları; Circuit, Drag, Drift ve en iyi tur zamanını amaçlamayan meydan okuma yarışları.

Oyuncuları gerçek hayatta yasadışı yarışlardan vazgeçirmek için yapımcı Marc De Vellis, oyunun başında bir uyarı videosu ile karşımıza çıkıyordu.

Çıkış Tarihi: Kasım 2003
Değerlendirme: E
Platform: Game Boy Advance, Nintendo GameCube, PC, PlayStation 2, Xbox.

 

YOLLAR / DÜNYA

Hikayesi olan ilk Need for Speed oyunu, Underground için gece yarışlarının yapıldığı yeni bir şehir kuruldu ve Need for Speed oyunları, 2007 Yılında çıkan ProStreet’e kadar hep şehirlerde geçti.

Pin It on Pinterest