Need for Speed: Carbon

 

2006 Yılında piyasaya çıkan Need for Speed Carbon, Autosculpt özelliği ile serinin modifiyede bir üst seviyeye çıkmasını sağlayarak oyuncuların beğenisine sunuldu. Modifiyede yarışçılara arabalarını en yüksek hıza veya daha iyi hızlanmaya odaklı olarak özelleştirmelerine imkan tanındı.

Carbon’da bitiş çizgisine kadar yarışçılara yardım edecek olan özel becerilere sahip arkadaşları vardı. Underground gibi bu oyunda karanlık bir dünyaya sahipti.

Kariyer modunda farklı çeteler tarafından kontrol edilen harita üzerinde ilerlemek için çetelerin elindeki bölgelere sahip olmaya çalışıyorsunuz. Rakiplerinizin arabaları ve sahip oldukları bölgeler, çetelere özel dekor ve renklerle belirtilir. Yarışları kazanarak bölgeleri ele geçirebilirsiniz.

Canyon adındaki yeni ve zorlu yarış modu, Carbon’da duyuruldu. Cayon modunda dört farklı kateforide dolambaçlı kanyonlarda aşağı doğru yarışıyorsunuz. Korkuluklara çarparak aşağı düşmek ve yarış dışı kalmanızda oyunu zorlaştıran bir durumdu.

Kanadalı aktris ve model Emmanuelle Vaugier, Yani oyundaki adıyla Nikki, kariyer hikayesinde sesi ve sürücülüğü ile oyunculara kılavuzluk etti.

Çıkış Tarihi: Kasım 2006
Değerlendirme: T
Platform: Game Boy Advance, Mac, Nintendo DS, Nintendo GameCube, PC, PlayStation 2, PlayStation 3, PSP, Wii, Xbox, Xbox 360, Zeebo.

 

YOLLAR / DÜNYA

Gece yarışları Most Wanted’dan sonra, Need for Speed Carbon ile tekrar geri döndü. Palmont şehrindeki 4 ilçe, her çetenin bölgesi olarak bölündü.

 

Pin It on Pinterest